Jak nie dać sobą manipulować

Pewnie nie jeden raz w życiu zdarzyło ci się ulec komuś, zrobić coś na co wcale nie masz ochoty tylko dlatego, że ktoś cię o to poprosił. Jeśli brakuje ci asertywności i zdecydowanie zbyt często ulegasz innym, a dodatkowo należysz do osób wysoko wrażliwych to masz dwie drogi- nic z tym nie zrobić i pozwalać innym na manipulację lub przeczytać książkę “Jak nie dać sobą manipulować” Christel Petircollin i uwolnić się od robienia rzeczy wbrew sobie.

Skąd ta manipulacja?

Najprawdopodobniej spotkałeś w swoim życiu kilku ludzi, którzy po mistrzowsku potrafią manipulować ludźmi i czerpać z tego korzyści. Manipulacja może przyjmować rożne formy. Christel Petitcollin przybliża portret manipulatora oraz pokazuje, jak nasze cechy wpływają na relacje z nim. Do grona osób manipulujących innymi należą ci, którzy z wywierania wpływu na innych czerpią osobiste korzyści, bardzo często wiąże się to z namawianiem do zrobienia czegoś, na co nie koniecznie dana osoba się godzi lub ma ochotę.

Choć grupa typowych manipulantów nie jest szerokim gronem to jednak z cała pewnością – potrafi uprzykrzyć życie. Na manipulację narażeni są wszyscy, jednak najbardziej dotyka ona osób nieasertywnych oraz wysoko wrażliwych. Ci ostatni przez autorkę osobami nadwydajnymi mentalnie.

Zapoznanie z wnętrzem

Jak nie dać sobą manipulować” to książka, która powstała na bazie prawdziwych historii osób, które padły ofiarą manipulacji. Poza przybliżeniem osoby manipulującej, można znaleźć  tu także dokładnie opisaną strategie radzenia sobie ze złym wpływem takich osób. Nikt nie lubi być kierowany przez kogokolwiek, teraz dzięki książce możesz przekonać się, że wyswobodzenie się spod kontroli manipulacji jest możliwe!

Autorka w swoich poprzednich publikacjach “Jak mniej myśleć” oraz “Jak lepiej myśleć” przybliża czym jest osoba nadwydajna mentalnie oraz wysoko wrażliwa. Teraz w kolejnej książce Jak nie dać sobą manipulować od TaniaKsiazka określa dlaczego to właśnie te osoby są bardziej podatne na manipulację oraz dlaczego bardziej dotkliwie odczuwają jej negatywne skutki. A należny pamiętać że osobą, która podejmuje próbę manipulacji może być każdy: przyjaciółka, rodzice, partner, szef… Niezwykle istotne okazuje się zatem posiadanie umiejętności odpierania niechcianych zagrywek prowadzących do manipulowania.

Christiel Petticollin to trener w zakresie komunikacji, instruktorka, autorka a także wykładowca. Zwolenniczka intensywnego rozwoju osobistego ukierunkowanego na rozwijanie indywidualnego potencjału. Jej książki to pozycje typowe poradnikowe, które pomagają odnaleźć osobistą równowagę.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com